Reels sil baştan tekrardan tasarlanıyor!

Meta’nın iOS ve Android’de dünya çapında mevcut olduğunu söylediği yeni görünümlü düzenleyici, video klipleri, sesleri, çıkartmaları ve metni tek ve daha akıcı bir ekranda bir araya getiriyor. Meta bir blog gönderisinde “Bu, Reels öğelerini daha görsel bir şekilde doğru anlara hizalamayı ve zamanlamayı kolaylaştırır” diye yazdı. Şirket, TikTok’un hakimiyetini ortadan kaldırmaya çalışırken ek düzenleme araçlarının yolda olduğunu da kaydetti.

Instagram’da viral olmak ve kitlelerini oluşturmak isteyen Reels içerik oluşturucuları, Meta’nın “trendler hedefi” olarak adlandırdığı şeyle ilgili en iyi sesleri ve hashtag’leri kontrol edebilecekler. Sekmeye panodan erişilebiliyor. Başkalarının bir şarkıyı kaç kez kullandığını görebilecek ve sesi kendi Reelsinize ekleyebilecek veya sonra kullanmak üzere kaydedebileceksiniz.

Reels sil baştan tekrardan tasarlanıyor!

Bu, içerik oluşturucuların trendlerden yararlanabilmeleri için belirli bir zamanda Reels’te nelerin popüler olduğunu anlamalarına yardımcı olacak. TikTok içerik oluşturucularının bu uygulamada neyin trend olduğunu belirlemesi oldukça kolay, bu nedenle bu, Instagram için önemli bir güncelleme gibi görünüyor.

İlgili bir notta Instagram, içerik oluşturuculara videolarının nasıl performans gösterdiğine dair daha detaylı bir fikir vermek için Reels içgörüler sayfasını da güncellediğini belirtiyor. İzleyicilerin her Reelsle nasıl etkileşime geçtiğini izlenme sayılarının ötesinde daha iyi anlamak için toplam izlenme süresini ve ortalama izlenme süresini görüntüleyebileceksiniz. Çoğu izleyicinin bir videonun belirli bir noktasında videoyu bıraktığı görülüyorsa bu, içerik oluşturucuların kitlelerinin neleri görmekle daha az ilgilendiğini öğrenmelerine ve gelecekteki Reelslerinde ayarlamalar yapmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca artık belirli bir Reels’den sizi takip etmeye başlayan kişileri gösteren bildirimler de alacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir