Arda Turan, Bill Gates ile Çektirdiği Efsane Fotoğrafta Parasını Elden Teslim Etseydi Ne Kadar Kazanırdı?

Arda Turan ile Bill Gates 2015 yılında bir araya gelmiş ve ikilinin birlikte çektirdiği efsane fotoğraf günlerce konuşulmuştu. Özel bir bankanın eski şube müdürü Seçil Erzan’a ‘elden’ 13 milyon 900 bin dolar vererek dolandırılan Arda Turan, Bill Gates’e o parayı 6 Aralık 2015’te ‘elden’ teslim etseydi ne kadar kazanırdı?

Twitter’da Cem Soner bu ilginç sorunun cevabını aramış. Bakalım Arda Turan o zaman Microsoft’a yatırım yapsa ne kadar kazanırmış?

Dolandırıcılar tarafından yaklaşık 14 milyon dolar kaptırdığı iddia edilen Arda Turan, 2015 yılında Bill Gates ile bir araya gelmişti.

Sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan ve “en mistik buluşma” olarak nitelendirilen o fotoğraf, Barcelona’nın 2015 Dünya Kulüpler Kupası için Japonya’da bulunduğu sırada gerçekleşmişti.

Bu efsane fotoğrafı hepiniz hatırlıyorsunuz… Arda Turan ile Bill Gates bir arada!

Barcelona ile Bill&Melinda Gates Vakıfları, 2011’de yardıma muhtaç çocuklar için işbirliği anlaşması yapmıştı. Buluşmanın konusu yoksullukla mücadeleydi.

Twitter’da Cem Soner, Arda Turan ve Bill Gates’in o meşhur fotoğrafını paylaşarak takipçilerine ilginç bir bilgi vermiş.

Cem Soner, “Eğer Arda fona kaptırdığı $13.9 milyonu tam o gün Bill Gates’e elden teslim edip ‘Abi ben seninle Microsoft’ta ortak olmak istiyorum’ deseydi bugün $93.7 milyona sahip olacaktı.” diyor.

Transfermarkt verilerine göre Arda Turan’ın teknik direktörlük yaptığı takım Eyüpspor’un değeri 15.5 milyon dolar civarında. Arda Turan kazancıyla çalıştırdığı takımı 6 kez satın alabilirmiş…

Kısmet değilmiş diyelim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir