Cushman & Wakefield | TR International 3 aylık süreçte 2 büyük AVM’nin satışını tamamladı

Uluslararası ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield | TR International, METRO PROPERTIES ’in bölgesel çeşitliliğin merkezi kabul edilen M1 Adana AVM’deki ve Konya’nın ilk modern alışveriş merkezlerinden biri olan M1 Konya AVM’deki paylarını ve bu paylara tekabül eden toplam 61 bin 626 metrekarelik kiralanabilir alanın satışını 3 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdi. Böylece şirketin son 2 yılda satışını tamamladığı AVM sayısı 5’e yükseldi.

Uluslararası ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield | TR International, 3 aylık süreçte 2 büyük AVM’de payların satışını tamamladı. 

Cushman & Wakefield | TR International, Adana’da Beymen Business, Marks & Spencer, Nike ve Sephora gibi Türkiye’nin ve dünyanın en önemli markalarını barındıran mağaza karmasıyla bölgesel çeşitliliğin merkezi olan M1 Adana AVM’deki METRO PROPERTIES’e ait paylarını ve bu paylara tekabül eden 38 bin 565 metrekarelik kiralanabilir alanın satış işlemini gerçekleştirdi. Şirket aynı dönemde Konya’nın ilk modern alışveriş merkezlerinden biri olan ve Adidas, Samsung, MediaMarkt gibi önemli markaları barındıran M1 Konya AVM‘deki METRO PROPERTIES ‘e ait payları ve bu paylara tekabül eden 23 bin 61 metrekarelik kiralanabilir alanın satışını tamamladı.  

“Pazara ve hedef kitleye hakimiyet, rekabetçi bir satış ortamı yarattı”

Her iki AVM satışının da 3 ay gibi kısa bir sürede ve başarıyla tamamlanmasının arkasında alıcı ve satıcı açısından fırsatları doğru değerlendiren bir stratejik planlama ve danışmanlığın olduğunu belirten Cushman & Wakefield | TR International Yönetim Kurulu Başkanı Tuğra Gönden, “Ticari gayrimenkulde küresel çaptaki yetkinliklerimizin yanı sıra Türk gayrimenkul piyasasına olan hakimiyetimiz ve gayrimenkulün özelliklerini iyi bilmemiz, satışta sağladığımız hız ve başarıda en etkin faktörler arasında yer alıyor. Gayrimenkulü pazarlarken, imkanı olan geniş bir kitleye tek tek ulaşıyoruz. Bu da ürüne olan ilgiyi yükselterek rekabetçi bir ortamın oluşmasına olanak sağlıyor. Değişen piyasa koşullarında ileriye dönük fırsatları doğru yakaladığımız her iki AVM’nin satış işlemini tamamlamaktan memnuniyet duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.  

Bu yılki AVM kiralanabilir alan satışı 86 bin 732 metrekare

Mart ayında tamamlanan Ritim İstanbul AVM’nin satışı ve Aralık ayındaki bu 2 önemli satışla 2023 yılında toplam AVM kiralanabilir alan satışının 86 bin 732 metrekareye ulaştığını kaydeden Gönden, Cushman & Wakefield | TR International olarak son 2 yılda toplam 5 AVM’ye ticari gayrimenkul danışmanlığı vererek kiralanabilir alan satışını gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Gönden, “2022 yılında da M1 Gaziantep AVM ve Ada Outlet’in satışını tamamlamıştık. 2024 yılı için bu alanda yeni gelişmeler gündeme gelebilir” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas