İsrail, Gazze’deki ‘güvenli’ bölgelerde zorla tutulan onlarca Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusu Müslümanları Gazze’nin güneyindeki Refah şehrinde “güvenli” olduğu iddia edilen bölgelere zorla gönderdi. Bu İsrail’in saldırılarının sonu değildi. 

KATLİAMLARDA İSRAİL’İN İMZASI VAR

İsrail yerlerinden ettiği Müslümanları bombalayarak üç gün içinde altı katliam gerçekleştirdiğini ve bunun 31 kişinin ölümüyle sonuçlandığını söyledi. 

‘SESSİZ KALANLARIN ÜZERİNDE LEKE KALACAK!’

Ofisten yapılan açıklamada; “Gazze Şeridi’nde sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik soykırım savaşı, bu suçlara tanık olan ve bu ahlaksız soykırım savaşına son vermek için pasif kalan tüm insanlık ve tüm dünya üzerinde bir leke olarak kalacaktır.”

Ofis, uluslararası topluma “İsrail işgal ordusunun Filistin bölgesindeki kapsamlı soykırım savaşına son verme” çağrısında bulundu.

İsrail ordusu, insanları sözde “güvenli” bölgelere tahliye etmeye çağıran broşürler dağıtıyor. İsrail, Filistinli direniş grubu Hamas’ın 7 Ekim’deki sınır ötesi saldırısından bu yana Gazze’ye hava ve kara saldırıları başlattı.

ON BİNLERCE ŞEHİT VE GAZİ

Gazze sağlık yetkililerine göre o zamandan bu yana en az 22.313 Filistinli öldürüldü ve 57.296 kişi de yaralandı. Hamas saldırısında ise yaklaşık 1.200 İsraillinin öldüğüne inanılıyor.

GAZZE ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

İsrail’in saldırısı Gazze’yi harabeye çevirdi, bölgenin altyapısının yüzde 60’ı hasar gördü ya da yok edildi ve yaklaşık 2 milyon bölge sakini şiddetli gıda, temiz su ve ilaç kıtlığı nedeniyle yerinden edildi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas