Kayserispor Gaziantepspor maçında arbede! MHP ve İyi Parti vekilleri arasında sert mesajlar

Trendyol Süper Lig’in 5. haftasında Kayseri’de oynanan ve ev sahibi takımın 2-0 kazandığı Mondihome Kayserispor-Gaziantep FK maçı öncesi ve sonrasında gerginlikler yaşandı.

Takımlarını desteklemek üzere yola çıkan 200 kadar Gaziantepspor taraftarı, yolda meydana gelen bir kazada araçta sıkışan kadını sağlık görevlileriyle beraber kurtararak ambulansa taşıdı.

Maç gerginliğinin fitili ise konuk taraftarın stada girişi sırasında ateşlendi. Gaziantep taraftar grubuna bu sırada bir grup Kayserispor taraftarı tarafından taş atıldı. Otobüsten inen taraftarların karşılık vermesi üzerine çıkan kısa süreli gerginlik, polisin müdahalesiyle büyümeden önlendi.

Gerginlik maç sırasında da sürdü. Konuk ve ev sahibi takım taraftarları arasındaki karşılıklı sloganlaşma sırasında zaman zaman çeşitli cisimleri de birbirlerine attıkları görüldü. Sökülen koltuklar da  karşı tarafa fırlatıldı.

MAÇ SONU POLİSLE ARBEDE

Gaziantepspor taraftarlarının çıkışı sırasında ise çevik kuvvet polisi ile Gaziantepspor taraftarları arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında polisin orantısız güç kullandığı, konuk takım taraftarlarına karşı cop kullandığı  ileri sürüldü.

Gaziantepspor ve Kayserispor taraftarları arasındaki gerginlik stadyum dışında da kovalamaca olarak devam etti. Olaylar, polisin konuk takım taraftarlarını otobüslere bindirerek kontrollü olarak şehir dışına çıkarmasıyla sona erdi.

Gaziantepspor 2. Başkanı Güney Dağdeviren, arbede görüntülerini sosyal medya hesabından Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i etiketleyerek, “Sayın Valim siz kapıda zafer açıklaması yaparken yanınızdaki kapıda kolluk kuvvetleriniz orantısız güç kullanıyor. Ne o taraftar, ne de Gaziantep sahipsiz değildir” paylaşımı yaptı.

MHP VE İYİ PARTİ MİLLETVEKİLLERİ ATIŞTI

Maç sonrası İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, Gaziantepspor taraftarlarının güvenliğinin sağlanmadığını belirterek emniyet müdürünü kınadı. Gürban’ın, “Gaziantepspor taraftarına bu  tutumu niye? Sahipsiz diye mi? Kimse yoksa ben varım, gelin beni dövün” paylaşımı yaptı.

Bunun üzerine MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy sosyal medya hesabından Gürban’a, “Gaziantepspor Kulüp Başkanınız Memik Yılmaz ile görüşüyoruz. Sizin taraftarlarınızın attığı bozuk para gelerek yaralanan polis memurumuzu takip ediyoruz. Sen işine bak. Buyur gel, bizde nasıl gelirsen öyle öyle uğurlanırsın, onu da unutma” şeklinde cevap verdi.

Gürban da Ersoy’a, “Sen vekil misin, mafya mı? Senden korkan senin gibi olsun.  Sen git, bakanın gelsin. Millete küfür ettiniz, taşladınız. Sonra kendini savunanları copladınız” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir