Microsoft: “Mart 2024’ün Sonuna Kadar Güncel Olmayan Teams İstemcileri Kesinti Yaşayabilir”

Microsoft, Microsoft 365 İleti Merkezi’nde eski mesajlaşma altyapısına yönelik desteğin yakında sona ermesiyle ilgili ayrıntıların yer aldığı bir gönderi yayınladı. Şirket, hizmet kesintilerini ve diğer sorunları önlemek için güncel kalmanın ve yazılımının en son sürümünü kullanmanın önemini vurguladı.

Microsoft’a göre, sohbet mesajlaşmasına yönelik eski hizmet altyapısı Mart 2024’ün sonuna kadar kullanım ömrünün sonuna ulaşacak. Bundan sonra, üç aydan eski Teams müşterileri birebir sohbetlerde ve grup sohbetlerinde gecikmeli sohbet mesajları yaşayabilir.

Bu değişiklik Microsoft Teams masaüstü uygulamasını, iOS ve Android’deki Teams’i ve Sanal Masaüstü Arayüzü istemcilerini etkileyecek. Telefonların, panellerin, toplantı odalarının, Surface Hub’ların veya web sürümünün çalışma şekli bu durumdan etkilenmeyecek.

Şirket, uyarının yanı sıra Teams’in bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda en son sürüme güncellenmesine ilişkin kısa bir kılavuz da sağladı.

Masaüstü istemcisi yeni güncellemeleri otomatik olarak yükler ve yeni sürüm genellikle ayda bir kez kullanıma sunulur. Ancak kullanıcılar uygulamayı uzun süre kullanmazlarsa Teams uygulaması eski bir sürümde kalabilir.

Masaüstü istemcileri kullanıcılar tarafından doğrudan resmi web adresinden indirilebilir ve kurulabilir. Eğer uygun donanıma sahiplerse yerel izinler gerekli değildir ancak Mac’ler ekstra izinler gerekebilir.

Uygulamayı manuel olarak güncellemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Teams’de, profil resminizin yanındaki üç noktayı (…) seçin ve ardından Güncellemeleri Denetle’ye tıklayın.
  2. Bu işlem Teams’in desteklenen en son sürümünü indirdiğinden bağlantı birkaç dakika içinde gösterilecektir.
  3. Bu sekme ayrıca halihazırda en son sürümü çalıştırıp çalıştırmadığınızı bilmenizi sağlar; bu durumda herhangi bir güncelleme gerekmez.

Mobil uygulamalar yalnızca ilgili mobil platformun uygulama mağazası aracılığıyla dağıtılır ve güncellenir. Teams uygulamasına yönelik güncellemeleri kontrol etmek için kullanıcılar Android cihazlarında Google Play uygulamasını veya iOS cihazlarında App Store’u kontrol edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas