Son Dakika: Ekrem İmamoğlu: Hedefimiz 2036’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘Amatör Spor Klüplerine Malzeme Dağıtımı’ programında açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Spor hem bedeni hem fikri hem de zihni olarak, insanları iyi geliştiren bir yol haritasıdır. Bu bağlamda tesisleri açtık ve oralarda şampiyonlarımızı yetiştirmeye başladık. 144 kulübe, 21 bin 240 sporcuya hizmet eden tesislerimiz var. Yeni tesislerimizi yapmaya devam ediyoruz. Temeller atmaya devam ediyoruz. Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 2023 yılı spor malzemesi desteği kapsamında 39.285.323,00 TL’lik spor malzemesi kulüplere dağıtılacak. Böylece, İBB Başkan’ı Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlamasından bugüne kadar amatör spor kulüplerine yapılan malzeme desteğinin miktarı toplamda 70.000.628,00 TL’ye ulaşacak” dedi. 

İmamoğlu “İstanbul, dünyanın en büyük şehirlerinden bir tanesi. Genç bir nüfusumuz var. Çok çalışmamız lazım. Genç nüfusumuzu en fazla istediği şey, tabii ki spor yapabilmek. Spor için tesis lazım, iyi bir eğitim lazım. Bu konuda kulüplerimizin desteklenmesi lazım. Geçmişte spor kulüplerine hizmet etmiş birisi olarak, sporcu bir geçmişi olan bir insan olarak, gerçekten tüm yurttaşlarımızın spor olanaklarını artırmaya özenli davranıyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ EV SAHİPLİĞİ YAPMAK”

Genç sporculara başarıya ulaşmaları noktasında fırsatlar sunma amacında olduklarını vurgulayan İmamoğlu, “Hem bütün şehre yaygınlaşan spor okullarımız üzerinden hem de kulüplerle kurduğumuz diyaloglarla, sporu ve sporcuyu mutlak destekliyoruz. Hedefimiz; 2036’da İstanbul’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmak. Bu salonda bulunan çocuklarımızın bir kısmı inşallah İstanbul’daki olimpiyatlarda altın madalya kazanacak çocuklarımız olsunlar. Onların o başarıyı elde edeceklerini çok inanıyor ve biliyorum” şeklinde konuştu. 

“İSTANBUL’U ‘SPOR KENTİ’ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Olimpiyatlara aday olmak, aynı zamanda olimpiyatı, ruhunu da yaşamak demektir” diyen İmamoğlu, “Olimpizm ruhu, aynı zamanda centilmenliktir. Olimpizm ruhu, sağlıklı ve sıhhatli yetişmek demektir. İnsanı sevmek demektir. Doğayı sevmek demektir. Dolayısıyla spor hem bedeni hem fikri hem de zihni olarak, insanları iyi geliştiren bir yol haritasıdır. Bu bağlamda tesisleri açtık ve oralarda şampiyonlarımızı yetiştirmeye başladık. 144 kulübe, 21 bin 240 sporcuya hizmet eden tesislerimiz var. Yeni tesislerimizi yapmaya devam ediyoruz. Temeller atmaya devam ediyoruz. Ama okul, spor salonları ama atletizme veya jimnastiğe hizmet verecek olan spor sahaları, spor salonları, yüzme havuzları, futbol ve diğer branşlara hizmet edecek olan tesisler. Bu anlamda tesislerimizi branşlara göre de çeşitlendirmeyi ihmal etmiyoruz” ifadelerini kullandı. İstanbul’u “spor kenti” yapma amacıyla çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen İmamoğlu, “İstanbul, amatör kulüpler ve sporcuların kendilerini daha güvende hissettikleri bir ortama kavuşacak. Bu anlamda değerli sporcularımızın, Türkiye’mizin göğsünü kabartacağına inanıyorum. Aynı zamanda, şu anda bile ulusal ve uluslararası arenada bize bu başarıyı hissettiren, gösteren şampiyon sporcularımız da aramızda. Diğer çocuklarımızın da aynen onlar gibi yol yürüyeceğini ve büyük başarılar elde edeceğini biliyorum” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas